Dołącz do e-Izby
Polski / English

Aktualności

11.09.2017

e-Izba organizuje „Cyfrowy Tydzień w Rybniku”

W dniach 18.09.2017 – 22.09.2017 r w Rybniku będzie realizowany projekt „Cyfrowy Tydzień w Rybniku”. Wydarzenia w zbliżającym się cyfrowym tygodniu odbędą się w ramach rekomendacji zawartych w przygotowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej dokumencie „e-Rybnik. Kierunki rozwoju Miasta Rybnika w obszarze cyfryzacji regionalnej oraz kompetencji cyfrowych na lata 2017 – 2019”. Rybnik to pierwsze miasto w Polsce, w którym wdraża się ten projekt polegający na zrealizowaniu badań i analiz lokalnej społeczności w kontekście procesów cyfryzacji oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych regionalnie.

Więcej »

Przygotowanie dokumentu oraz realizacja rekomendacji krótko i średnio terminowych wpłynie pozytywnie na poziom wiedzy i kompetencji we wszystkich grupach, dla których zostały przygotowane ciekawe wydarzenia.

Realizacja takich projektów w różnych grupach lokalnej społeczności Rybnika daje duże szanse na:

  • zwiększenie konkurencyjności pracowników na globalizującym się rynku pracy
  • wzrost zaangażowania narzędzi i kanałów internetowych w biznesie lokalnych przedsiębiorców
  • wykorzystanie dobrodziejstwa cyfryzacji do walki z wykluczeniem cyfrowym
  • integrację z innymi procesami, chociażby prowadzonymi projektami rewitalizacji w Rybniku

Szczególnie zapraszamy Państwa na otwarte warsztaty Szkoły Gospodarki Cyfrowej Lokalnie w ramach „Cyfrowego Tygodnia w Rybniku”. Są to praktyczne warsztaty dla przedsiębiorców, które odbędą się we wtorek w godzinach 13.00 – 17.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym przy ul. Rudzkiej.

Drugie wydarzenie to otwarte dla wszystkich mieszkańców, w tym przedsiębiorców, samorządowców oraz studentów i seniorów spotkanie „Debata ekspertów Cyfryzacji”, które planowane jest na piątek 22.09 o godzinie 18.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym przy ul. Rudzkiej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia:

https://prgc.pl/rybnik

Zwiń «